(Укр) Активізація співпраці між молоддю та місцевим самоврядуванням, а також сприяння створенню комфортних умов для розвитку молоді у містах України
Покращення співпраці місцевої влади та представників молодіжного середовища у всіх містах України, поширення кращих практик такої співпраці та успішних кейсів втілення молодіжної політики на місцевому рівні.
(Укр) Прийом заявок від міст та молодіжних об’єднань – (форма заявки та остаточна дата подання заявок на поточний конкурс затверджується Наглядовою Радою Конкурсу) – розгляд заявок Наглядовою Радою Конкурсу та визначення акплікантів, що проходять у другий тур Конкурсу – підготовка та презентації міст-фіналістів – визначення Наглядовою Радою Конкурсу Молодіжної Столиці України – оголошення результатів та відзначення переможця конкурсу.
(Укр) Залучення молоді до процесів управління містом, відтак – забезпечення вищого рівня відповідальності молодих людей за якість життя у містах;
Поширення кращих практик молодіжної роботи, обмін досвідом та залучення молоді до усіх сфер життя на місцевому і регіональному рівнях;
Використання європейського досвіду для покращення роботи з молоддю в регіонах України;
Мінімізація негативних тенденцій міграції та сприяння процесам децентралізації на місцевому рівні
(Укр) Участь у конкурсі беруть міста України, не залежно від кількості мешканців, розміру території чи адміністративного статусу.
Заявку заповнюють спільно представники місцевої влади та молодіжного середовища міста, підписує міський голова та представники молодіжних громадських організацій, ініціатив та молодіжні активісти.
(Укр) Заявка сформована згідно критеріїв оцінювання затверджених Наглядовою Радою на поточний конкурс.
Відтак заявка на участь у конкурсі містить питання щодо залучення молоді до розроблення та ухвалення рішень у громаді, яким чином влада створює комфортні умови для молодих людей у повсякденному житті – освітні, культурні, можливості для відпочинку, навчання та самореалізації, існування програм із молодіжного працевлаштування та започаткування власної справи, підтримки волонтерського руху, наявності молодіжної та спортивної інфраструктури тощо.
(Укр) Для розуміння ширшого контексту тенденцій та напрямів молодіжної політики в Україні та світі пропонуємо Вам ознайомитись із ключовими документами у цій сфері.
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=LEGISSUM:ef0022
Низка документів ЄС, що спрямовані на підвищення ефективності та координацію різноманітних програм та проектів, що так чи інакше стосуються молодіжної політики в ЄС. Основними цілями молодіжної політики визнано забезпечення рівних та більших можливостей для молоді у сферах освіти та ринку праці, а також мотивація молоді брати активну участь у житті суспільства на різних рівнях. Також документ посилається на Європейську Стратегію щодо молоді (https://ec.europa.eu/youth/policy/youth-strategy_en)
Або https://rm.coe.int/1680702379 (більш інтерактивний документ спеціально розроблений для молоді)
Хартія детально визначає які загальні політики мають стосунок до молоді і яким має напрям їх втілення для сприяння молодим людям. Також документ дає набір інструментів для реалізації визначених політик та методів оцінки ефективності застосування цих інструментів. Окрему увагу документ приділяє інституційним структурам, що забезпечують участь молоді у процесі вироблення та прийняття рішень на місцевому рівні – радам, парламентам чи форумам молоді на місцевому та регіональному рівні, що співпрацюють з місцевою владою у всіх питаннях, що становлять інтерес молодих людей.
Більше документів Ради Європи стосовно молоді та молодіжної політики https://www.coe.int/en/web/youth/home
Резолюція зосереджується на дотриманні стандартів молоді в таких ключових сферах як освіта, зайнятість, подолання голоду та бідності, здоров’я, довколішнє середовище, подолання наркотичної залежності та молодіжної злочинності, належний відпочинок та дозвілля, рівні можливості для дівчат та жінок, а також повноцінна та ефективна участь молоді у суспільному житті та процесі прийнятті рішень
http://dsmsu.gov.ua/media/2016/03/12/7/povnii_tekst_ostatochno__1_.pdf
Також корисно слідкувати за новими ініціативами та ідеями, що в нас час з’являються просто блискавично!
Заявки від міст приймаються в письмовому та електронному вигляді: у друкованій формі на адресу Міністерства молоді та спорту України (вул. Еспланадна, 42, м. Київ) або в електронній формі ( скан-копія у форматі *pdf ).
Положення про конкурсНадсилайте Ваші запитання та пропозиції на пошту :
info@youthcapital.org.uaабо пишіть нам в соціальних мережах:
WRITE