«МОЛОДІЖНИЙ ПРАЦІВНИК» – вікно можливостей для молоді

Ти здібний програміст, кваліфікований генетик, вчитель історії і маєш мега-ідеї для молодіжної аудиторії, але не знаєш як це здійснити?! Чи може хочеш більше часу присвятити дозвіллю в колі молоді чи допомогти молодим людям що опинились у складних життєвих обставинах? Необхідні інструменти та вміння допоможе здобути національна програма «Молодіжний працівник»!

Що це за практика?

Програма «Молодіжний працівник» є втіленою європейською кращою практикою – адже вона розроблена як аналогічні програми молодіжної політики, що діють в багатьох країнах ЄС. Її основа – відкритість, доступність, інформативність. Молодіжні працівники, що пройшли відповідне навчання є своєрідним місточком між державними, муніципальними та регіональними структурами що відповідають за формування та здійснення молодіжної політики та звичайними молодими людьми, їх організації чи неформальні об’єднання. За статистикою ЄС все більше молодих людей (останні дослідження називають загальноєвропейську цифру у 22% молодих людей) воліють проводити свій вільний час у різноманітних молодіжних просторах, де їх насамперед цікавить цікаві та корисні форми дозвілля, творчі можливості, навчання та підвищення кваліфікації, просто спілкування. Молодіжні працівники саме допомагають наповнити створені молодіжні простори цікавим для молоді змістом, врахувати потреби та бажання молоді в плануванні молодіжної політики, підтримати молодих людей що потребують особливої уваги через складні життєві обставини.

Європейський молодіжних працівник це вмотивований й зацікавлений спеціаліст, що зосереджує свою діяльність на ефективний розвиток молодіжного середовища. Більше про програму та її компоненти можна дізнатись на сторінці Youth Work та порталі Salto-Youth   

Як це діє в Україні!

В Україні програма «Молодіжний працівник» діє з 2014 року. Особливістю програми є те, що вона пов’язана з реформою децентралізації, яка в тому числі передбачає ширші повноваження місцевої влади стосовно молодіжної політики, залучення молоді до соціальних та громадських ініціатив, створення нових можливостей для молоді. Ширші повноваження передбачають і додаткові ресурси, які можуть бути спрямовані на формування якісної молодіжної політик у діалозі з молоддю. Саме в цьому є одна з важливих місій молодіжних працівників. Як свідчить європейський приклад участь молоді в подібних програмах сприяє їх фаховій підготовці, зокрема, у галузях юстиції, здоров’я, спорту, неформальній освіті.

Зі слів учасників програми «Молодіжний працівник» в Україні, дає можливість для творчого розвитку, перспектив роботи молоді в рідному місті. За чотири роки 443 учасника з України – це сертифіковані фахівці з питань розвитку молодіжної політики. 150 учасників долучились до дистанційної форми навчання.

 

Починай з «Базового тренінгу» !

Програма має три рівні навчання, які проводяться у формі тренінгів:

I – базовий;

II – спеціалізований;

III – для тренерів.

Під час «Базового рівня» учасників ознайомлюють з теоретичними знаннями та практичними навичками реалізації молодіжної політики. Досить просто пояснюють хто такий молодіжний працівник, та які повноваження він має? Як впорядкувати молодіжний сектор у своєму місті? А також, можна дізнатися як працює програма молодіжний працівник в Європі!
Участь є безкоштовною. Важливо, що лише за 2 дні тренінгу ви отримаєте сертифікат, який є «путівкою» до наступних рівнів програми «Молодіжний працівник».

За три дні «Спеціалізованого рівня» ви вже зможете володіти кращими підходами у роботі з молоддю, напрацювати власні ініціативи у співпраці з молодим лідерами.

«Тренінг для тренерів» наповнений практичними заняттями. Вас ознайомлять з  інноваційними інструментами й техніками спілкування з молоддю, навчать розробляти тренінг, семінар, зустрічі, опитування тощо.

Якщо вже виникло бажання стати молодіжним працівником вам потрібно лише подати заявку на сайті “Молодіжний працівник”  на «Базовий рівень», та слідкувати за розкладом проведення тренінгів.

Місце проведення тренінгів формується на основі подачі запитів від місцевих та регіональних партнерів програми (управління, молодіжні центри, громадські організації).

Хто знає, можливо саме ваша ініціатива стати розпочне тренінги  в твоєму місті!

Детальна інформація подана на сайті (http://youth-worker.org.ua/library/) програми «Молодіжний працівник», де є понад 100 посібників практичної роботи з молоддю. (ознайомитися з матеріалами можна тут)

Дізнавайтесь про Каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні 2017

Facebook
Twitter