Конкурс «Молодіжна столиця Європи»

Національний конкурс “Молодіжна Столиця України” було створено як український аналог загальноєвропейського конкурсу Молодіжна Столиця Європи. Цю ініціативу було засновано Європейським молодіжним форумом 2009 року для розвитку місцевих громад та ролі молоді і молодіжної політики, сприяння міжнародному співробітництву насамперед молодіжних організацій та молоді, підвищення мобільності та співпраці молоді у Європі, обміну досвідом між країнами та містами у сфері молодіжної політики та привабливості громад для власних мешканців, бізнесу, туристів.

Щороку міські ради у співпраці з молодіжними НУО з усієї Європи подають свої заявки, щоб позмагатись за титул і отримати увагу молоді з цілого континенту. Хоча найбільш корисним даний титул є саме для місцевої молоді, адже у рік, коли місто обіймає титул Молодіжна Столиця Європи, в місті активно створюється/відбудовується різноманітна інфраструктура для молоді, відбуваються фестивалі, лекторії, облаштовуються простори для відпочинку та творчості молодих людей, часто до заходів залучається місцевий, національних та міжнародний бізнес, що створює можливості не лише для дозвілля, а й для розвитку, навчання, втілення бізнес-ідей, відкриття старт-апів тощо.

Тему та перелік подій, що відбувається у місті формує місто самотужки, проте з боку європейських структур є активна підтримка та часом залучення до реалізації. Традиційними партнерами міст під час обіймання титулу Молодіжна Столиця Європи є таки корпорації як MTV, Coca-Cola, великі національні компанії, адже усі заходи зазвичай відвідує велика кількість туристів як зсередини країни, так і з цілого Європейського континенту.

Саме тому незмінно високим є конкурс на отримання даного титулу, що відбувається у два етапи – подання короткого концепту муніципалітетами,  а потім написання розгорнутого плану роботи тими, хто проходить у фінал конкурсу. Переможця конкурсу традиційно обирають наприкінці року. Відбором опікується незалежне журі експертів з молодіжної політики.

Заявка включає у себе опис справ у місті з точки зору розвитку молодіжної політики та плани міста як майбутньої Молодіжної Столиці Європи. Більш детально процедуру подання та досвід попередніх років можна подивитись тут.

Європейський конкурс створює умови для того, щоб у містах зверталась увага на значення молоді, котра через різноманітні механізми мусить мати можливість працювати над виробленням і впровадженням молодіжної політики на місцевому та регіональному рівні та брати участь у прийнятті рішень, що стосуються громади.

(En) Європейські молодіжні столиці:
Facebook
Twitter