Як створити успішний молодіжний центр у маленькому місті?


Важко було зібрати навіть 5-10 чоловік
Наша перша історія успіху про Молодіжний центр на Волині. Центр було створено в маленькому місті Нововолинськ у 2015 році. Це маленьке прикордонне місто з купою проблем, які в першу чергу стосуються так званого "відтоку мізків" з регіону. Коли молоді активісти починали – важко було зібрати навіть 5-10 чоловік на якийсь тренінг чи тим більше акцію.
Зараз же тут щотижня проходять різноманітні заходи, а цьогоріч робота молодіжного центру увійшла до десятки переможців всеукраїнського конкурсу "Кращі практики молодіжної роботи в України-2017"
Молодіжний ресурсний центр «Нові крила» був заснований всього двома друзями у 2015 році. З того часу центр невпинно розвивається і на сьогодні постійно діюча команда МРЦ налічує 25 членів та 40 волонтерів.
Мета діяльності МРЦ - створення умов для сприяння самореалізації наукового, творчого, політичного, організаційного потенціалу молодих людей. Для розвитку у цих сферах реалізуються проекти, які допомагають розвиватись місту та громадянам.
Найбільші проекти:
«Благодійний різдвяний бал» – подія, яка мала на меті збір коштів для надання необхідної допомоги дітям з особливими потребами. Це був не стандартний для міста формат проведення заходу, який запам'ятався усім залученим, а на отримані кошти вдалося передати громадській організації, яка займається дітьми з обмеженими можливостями, техніку для облаштування кабінету та ігрового простору для дітей.
«Віршована алея» - ідея полягала у тому, аби створити вулицю, яка надихатиме та спонукатиме замислитись про роль поезії та літератури загалом. Алею центрального парку було розписано віршами авторів різних епох та років, це був один із перших грантових проектів та один з найуспішніших.
«Корисні знаки» - проект, метою якого було впровадження в повсякденне життя нововолинців мотивуючих «дорожних знаків». По території міста було розміщено знаки, які спонукали до хороших дій жителів міста, вони ще досі радують та мотивують містян.
«Novovolynsk Open-Air Community Meeting and Performance Space» – спільний проект з Корпусом миру США. У цьому проекті було проведено 8 тренінгових модулів для молодих людей міста, де активісти МРЦ допомагали молодим людям у написанні проектів та реалізації ідей.
«Мистецький двір» – цим проектом було перетворено старий занедбаний танцмайданчик в парку на відкритий простір для молоді. У теплі пори року там проводяться лекції, кіноперегляди, зустрічі молоді та багато цікавих заходів, що допомагає молодим людям інвестувати свій час у розвиток.
«Молодь рушійна сила змін у громаді»– мета проекту полягала у перейняття досвіду проведення реформи децентралізації, а саме – залучення молоді до активної участі у житті громади.

«Zone of creativity» - проект активістів МРЦ у коледжі, де створено простір для комфортного відпочинку студентів та проведення різних нестандартних лекцій та зустрічей.

Проект «SeloHub» має на меті створення молодіжної платформи в селі Лежниця на базі сільського клубу. Дає можливість групуватись та об'єднуватись небайдужим на ініціативним селянам, як молодим людям так старшого віку для розвитку як особистісного так і розвитку свого села.


"Люблю МРЦ, адже беручи участь у різноманітних заходах, тренінгах, реалізації проектів, отримую таку величезну порцію мотивацію, бажання рухатись вперед! Безкінечне спасибі вам"!
У молодіжному центрі постійно проходять фотовиставки, квартирники, виступи поетів та музикантів. У приміщенні МРЦ діє кіноклуб та Офлайн клуб.
У планах молодих людей є створення:
  • п'яти потужних молодіжних платформ у селищах довкола Нововолинська;
  • коворкінгового простору;
  • першого у Нововолинську Вуличного університету.
Сьогодні кожен із проектів та подій від МРЦ "Нові крила" збирає від 50 до 300 учасників, які різними способами долучаються до організації або допомагають в проведенні заходів.


"МРЦ це частина нашого життя, місце куди ми вкладаємо душу, час та амбіції і отримуємо від цього неймовірне задоволення".
Кожен з нас вкладає частинку себе у розвиток міста працюючи на благо громади.
"Ми не збираємось зупинятись, а далі будемо працювати над новими інноваційними ідеями щоб розвивати нашу країну починаючи з рідного міста" – каже один із лідерів молодіжного центру Павло Медина. "Однією з важливих місій ставимо перед собою створення простору, не в плані фізичному, як будівлі чи приміщенні, а в плані атмосфери і відчуття свободи. Ми хочемо, щоб кожна молода людина мала усі шанси всебічно розвиватися і відкривати світу свої таланти, не боячись осуду чи нерозуміння. Ми хочемо прибрати опцію примусу із заходів, які проводяться для молодих людей. Молода особа повинна сама обирати, хоче вона відвідувати той чи інший захід, побувати на цій виставці чи наприклад на ось тому тренінгу. Молодь має сама казати, що вона потребує в даний момент, а не «дорослі» мають казати: «Це буде корисно для них, давай зробимо і приведемо тих, тих і тих». Центр має спонукати молодих людей до спроби реалізації своїх ідей, якими б футуристичними чи нереальними вони не були. Хочеться дати молодим розуміння, що потрібно працювати над своєю ідею і ніколи не казати: «Я хочу це чи це, давайте ви зробите», а хочеться чути: «Я хочу ось це? Як я можу це зробити?», - додає Павло.
"Люблю МРЦ, адже беручи участь у різноманітних заходах, тренінгах, реалізації проектів, отримую таку величезну порцію мотивацію, бажання рухатись вперед! Безкінечне спасибі вам!


"Люблю МРЦ, адже беручи участь у різноманітних заходах, тренінгах, реалізації проектів, отримую таку величезну порцію мотивацію, бажання рухатись вперед! Безкінечне спасибі вам!"
Марія Дорощук
Долучайтесь до молоді з Нововолинська;)

Facebook

Instagram

Youtube


Made on
Tilda