молодий український винахідник


Антон Головаченко, 23 роки, винахідник
Перший у світі модульний бюджетний екзоскелет
Знайомтесь, це молодий український винахідник Антон Головаченко, якого вже добре знають як в Україні, так і далеко за її межами. Він створив перший у світі модульний та бюджетний екзоскелет, за допомогою якого можливо проходити процес реабілітації поломаної кінцівкі вдвічі швидше і в рази дешевше.
Йому лише 23 роки, а він вже отримав безліч міжнародних нагород, переміг у десятках європейських та американских конкурсів і запевняє, що це лише початок.
— Антоне, привіт! Розкажи, як виникла ідея екзоскелету?
– Близько трьох років тому у моєї бабусі паралізувало руку. Тоді реабілітація коштувала досить дорого, і я вирішив розробити валсну систему для реабілітації ураженої частини тіла. Тоді мене надихнув фільм «Залізна людина 3». Там була яскраво продемонстрована система, яка сама одягається і керується за допомогою шолома. До фільмового аналогу ми ще не дійшли, але все стає реальнішим. Настав час змінювати стаціонарне обладнання. Окрім того, я розумів, що модульний екзоскелет можливо брати в оренду у клініки або компанії. Це набагато дешевше, ніж постійно купувати нове стаціонарне обладнання.

Я починав з механічного прототипу зі шматків дерева і залізяки, які просто кріпилися до руки, щоб вона могла рухатися. Потім разом з одним університетом почав використовувати NXT Mindstorms (професійний конструктор Лего) ,що дало основний поштовх для розбробки прототипів. Наразі у нас стадія production prototype.

Вірьте в себе та в свій проект - тоді у вас все вдастся. Але не забувайте про наполегливість і терпіння.
— Чим UniExo відрізніються від інших екзоскелетів?
– UniExo працює як тренажер з реабілітації. Раніше наш продукт становив стаціонарний ексзоскелет. Тобто повний скелет, який одягається на людину. Зараз ми використовуємо модульний екзоскелет, що складається з окремих частин. Наприклад, людина може взяти окрему частину нашого модульного скелета для більш комфортної реабілітації. Це краще, ніж важкі медичні пристрої, або робота з фізіотерапевтом, який розробляє окрему частину тіла.

Тим паче, майже всі інші екзоскелети в світі - стаціонарні. Зазвичай вони підходять людям, які паралізовані повністю. Уявіть собі величезну конструкцію, яку людина одягає на себе заради реабілітації однієї руки! Знаєте, скільки це коштує? - Тисяча євро в день!

Модульних екзоскелетів в світі практично немає, тому ми є «агентами змін» у цьому напрямку. Також ми єдині, хто створили прототип з використанням 3D-принтеру. Нашим екзосклетом управляють спеціальні роботизовані алгоритми, що визначають частоту і кут руху ураженної кінцівки. Тому UniExo легко користуватися будь-якій паралізованій людині, повторюючи один і той самий рух і нарощуючи м'язову масу. Наразі ми використовуємо два типи управління - за допомогою сенсорів та за допомогою мобільного додатку.

– Як на даному етапі складаються відносини з інвесторами та розвитком проекту?
Кожен інвестор зацікавлений працювати в своїй країні. Інвестор повинен розуміти, у що вкладає гроші, і що з цього вийде. Тому переговори з інвесторами можуть тривати не менше року. Але ми намагаємося налагодити співпрацю з Європою. В Україні також є попередні домовленності з інвесторами, але більш детально не можу розповісти.

Вже два роки поспіль ми звертаємось до деяких державних установ, але нам люб'язно відмовиляють у підтримці через бюрократію. Тому ми співпрацюємо з іноземними організаціями, якіі діляться і знаннями, і досвідом. Для стартапів важливо розбиратися в технологіях ведення бізнесу.

Але не можу не згадати про підтримку UniExo зі сторони справжнього локомотива інновацій Іллі Кенігштейна та прем' єр-міністра України Володимира Гройсмана, які підтримали проект у соціальних мережах в рамках конкурсу робототехніки Silicon Valley Robotics. Також завдяки підтримці українських фондів, я мав зомгу обмінятися досвідом з лікарями провідних клінік Ізраїля.

Якщо говорити більш глобально, то в Україні десь 2-5% винаходів створюються студентами. Це дуже малий відсоток. Окрім того, продуктом потрібно займатись постійно. Враховуйте, що продукт не окупається в перший же рік. Тому в більшості європейських країн стартапи отримують цілковиту підтримку від держави. Але ми завжди позиціонуємо себе саме як український стартап. Ми впевнені, що нашу країну потрібно розвивати і промотувати.

Made on
Tilda