Конкурс Молодіжна столиця Європи
Звання EYC спонукає муніципалітети до впровадження інноваційних проектів.
Ми неодноразово говорили про те, що всеукраїнський конкурс ми започаткували надихнувшись аналогічним конкурсом, що проходить у Європі. Давайте ж дізнаємося як проходить конкурс між європейськими містами та що отримують ті, хто здобувають перемогу.
Звання «Європейська молодіжна столиця» (EYC) надається європейському муніципалітету на один рік, протягом якого він має можливість показати свою культурну, соціальну, політичну та економічну діяльність, яка стосується молоді. Звання EYC спонукає муніципалітети до впровадження інноваційних проектів для пропагування активної участі молоді у суспільстві.

Європейські молодіжні столиці:
2009 – Роттердам (Нідерланди)
2010 – Турін (Італія)
2011 – Антверпен (Бельгія)
2012 – Брага (Португалія)
2013 – Марибор (Словенія) facebook
2014 – Салоніки (Греція) facebook
2015 – Клуж-Напока (Румунія) facebook
2016 – Гянджа (Азербайджан) facebook
2017 – Варна (Болгарія)
2018 – Кашкайш (Португалія)
2019 – Новий Сад (Сербія)
2020 – Амьєн (Франція)

Ініціатива EYC заохочує міста продовжувати та розширювати впровадження нових ідей та інноваційних проектів щодо активної участі молоді у суспільстві та намагається представити модель для подальшого розвитку молодіжної політики в інших європейських муніципалітетах.


Завданнями конкурсу також є:
  • Включити взаємодію на основі проекту з особливим акцентом на молодіжну діяльність та розвиток платформ між містами-членами та партнерами на основі солідарності у процесі співпраці.
  • Встановити стійкі та демонстраційні стандарти, механізми та належні практики в політиці щодо участі молоді на місцевому рівні та активній громадській позиції.
  • Розширення можливостей європейських міст та їхніх регіонів у вивченні участі молоді, рівних можливостей для молоді та сталого розвитку молодіжних структур як стратегічних пріоритетів для їхнього середньо-довгострокового розвитку в процесі досягнення кращої якості життя.
  • Сприяти більш широкому визнанню назви Європейського молодіжного капіталу на всіх рівнях як інструмент реалізації європейської політики на місцевому рівні для посилення взаємодії між європейськими установами та місцевими органами влади та як зразковий приклад для подальшого розвитку молодіжної політики в інших муніципалітетах країн Європи.

Європейський конкурс разом із містами та муніципальними округами дбають про становище молоді та активно працюють над впровадженням молодіжної політики на місцевому та регіонального рівні. Конкурс сприєя налагодженню процесів участі молоді у прийнятті рішень, що стосуються життя громади.
Участь молоді, рівноправні можливості для молоді та стійкість молодіжних структур розглядаються як рушійні сили середньострокового і довгострокового міського розвитку, що робить ключовий внесок у якість життя всіх мешканців міст та прилеглих до них регіонів. Бачення мережі враховує молодіжні політики та стратегії Європейського Союзу, Ради Європи та Організації Об'єднаних Націй та цілі їх ефективного здійснення на місцевому рівні.
Made on
Tilda